Android cihazlar için kullanılan box ve yazılımlar.

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

ROM yükleme işlemleri genellikle Android cihazlarda özel yazılımlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak, bu yazılımların kullanımı konusunda dikkatli olmak ve cihazın garanti durumunu göz önünde bulundurmak önemlidir. İşte bazı yaygın ROM yükleme araçları:

Sertifikalı uygulamalı cep Telefonu Tamir Kursu

 1. Odin (Samsung Cihazları için):
  • Odin, özellikle Samsung Android cihazları için yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır. Resmi olarak yayılmamış ROM’ları veya özel ROM’ları yüklemek için kullanılır.
 2. SP Flash Tool (MediaTek Cihazları için):
  • SP Flash Tool, MediaTek işlemcili Android cihazlar için kullanılır. Bu araç, firmware veya özel ROM’ları yüklemek, cihazları flaşlamak ve benzeri işlemleri gerçekleştirmek için kullanılır.
 3. Fastboot ve ADB (Genel Kullanım):
  • Fastboot ve Android Debug Bridge (ADB), genellikle Android cihazlarda kullanılan genel araçlardır. Üretici tarafından sağlanan resmi firmware veya özel ROM’ları yüklemek için kullanılabilirler.
 4. Chimera Tool:
  • Chimera Tool, özellikle  Xiaomi,Huawei,Oppo,Vivo,Samsung, LG, Huawei, HTC ve diğer markalardaki bazı modeller için kullanılan bir yazılımdır. Bu araç, cihazların yazılımını düzenleme, kilidini açma ve diğer gelişmiş işlemleri gerçekleştirme yeteneklerine sahiptir.
 5. Z3X Box:
  • Z3X, genellikle Samsung ve Lg cihazları üzerinde çalışan bir kutu ve yazılım kombinasyonudur. Bu araç, genellikle kilidi açma, IMEI değiştirme ve özel ROM yükleme gibi gelişmiş işlemleri gerçekleştirmek için kullanılır.
 6. Octopus Box:
  • Octopus Box, Samsung, LG ,Huawei,Xperia ve diğer bazı markaların modelleri üzerinde çalışan bir kutu ve yazılım kombinasyonudur. Kilidi açma, yazılım yükleme ve diğer servis işlemleri için kullanılır.
 7. UMT (Ultimate Multi Tool):
  • UMT, bir dizi marka ve modeli destekleyen bir çoklu araçtır. Bu araç, FRP kaldırma, kilidi açma, yazılım yükleme ve diğer birçok işlemi gerçekleştirebilir.

Unutmayın ki ROM yükleme işlemleri cihazın garantisini geçersiz kılabilir ve cihazın özelliklerini değiştirebilir. Bu tür işlemleri gerçekleştirmeden önce, cihaz üreticisinin resmi web sitesinden ve diğer güvenilir kaynaklardan gelen talimatlara dikkatlice uyun.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%