Görsel Yok

iphone ses sorunu nasıl çözülür,iphone karşıya ses gitmiyor

30/03/2023 Mert_Egitim 0

Bu makalede, iPhone cihazınızda ses sorunuyla ilgili olarak, ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz. iPhone cihazlarının çoğu kullanıcısı, ses  sorunu yaşamaktadır. En sık karşılaşılan sorun, iPhone’un karşıya ses göitmeme sorunudur. Bu durumda, cihazınızda sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini öğrenmek için bazı basit adımlar izlenir: İlk olarak, ses gönderme sorunu: iPhone cihazınızın ses ayarlarını kontrol edin. Cihazınızdaki ses seviyesini ve ses şiddetini kontrol etmek için Ayarlar’dan Ses’e gidin. Bu ayarlar, cihazınızın karşıya ses göndermek için yeterli ses seviyesine sahip olup olmadığını göstermektedir. Ses seviyesi ve şiddeti yeterliyse, cihazınızda herhangi bir sorun yoktur.Karşıya ses göndermeye devam edebilirsiniz. Eğer ses ayarlarınızın düzgün olmadığını düşünüyorsanız, iPhone cihazınızın ses ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. iPhone’ların ses ayarlarını sıfırlamak, cihazınızda mevcut olan herhangi bir sorunu temizleyebilir.Cihazınızın karşıya ses gönderme yeteneğini geri kazanmasına yardımcı olur. Ses ayarlarını sıfırlamak için, Ayarlar’a gidin.Ses’e tıklayın.  Ses’in altındaki Ses Ayarlarını Sıfırla’ya tıklayın. Eğer ses ayarlarını sıfırlarsanız da sorun hala devam ediyorsa, iPhone cihazınızın kablosunu ve kulaklığını kontrol edin. iPhone cihazınızın kablosu veya kulaklığı, zamanla hasara uğrayabilir.Bu sorunu tetikleyebilir. Kablosu veya kulaklığını değiştirmek, karşıya ses gönderme sorununu çözmek için çok etkili olabilir. Eğer cihazınızın kablosu ve kulaklığı da düzgünse, iPhone cihazınızın ses ayarlarının tümünü sıfırlamanız gerekebilir. Tüm ses ayarlarını sıfırlamak, cihazınızdaki herhangi bir sorunla başa çıkmak için çok etkili olabilir. Ses ayarlarını sıfırlamak için, Ayarlar’a gidin ve Ses’e tıklayın. Ardından, Ses’in altındaki Tüm Ses Ayarlarını Sıfırla’ya tıklayın. Son olarak, iPhone cihazınızın karşıya ses gönderme sorunuyla ilgili olarak, teknik serviste yapılması gerekenler: Alt board bağlantı filmi ,soketi ve devre elemanları kontrol edilir.Srun yoksa mikrofn parçası yenisiyle değiştirilir.Srun giderildiyse telefon sağlığına kavuştu demektir. Sorun devam ediyorsa ses entegresi ve çevresindeki elemanlar kontrol edilir. Bunun için multimetre ve service manual gerekir.Bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için kursumuza katılın. tel: 05425856892 İSTANBUL

Görsel Yok

Cep telefonlarına gelen zamlar.

30/03/2023 Mert_Egitim 0

Birçok kişi cep telefonlarının fiyatlarının artmasından şikayetçi. Ancak, bu artışların nedeni ,vergi,dolar kuru ve enflasyondur. Cep telefonlarının değerleri, üreticilerin sundukları yeni özellikler, kullanıcıların tercihleri ve telefonların piyasa değerleri ile ilişkilidir. Zam konusu tüketiciyi taksitli alışverişe yönlendirir.Fakat bu durumda yüksek vade farkı söz konusu olur. Üreticiler, cep telefonlarının değerini arttırmak için, kullanıcıların tercihlerini dikkate alarak yeni özellikler sunuyorlar. Örneğin, Apple, iPhone’un yeni modellerinde kullanıcıların tercihlerini dikkate alarak Animoji özelliğini sunmuştur. Bu özellik, kullanıcıların yüz ifadelerini animasyonlarla canlandırmasına izin veriyor. Samsung ise, Galaxy S23’da kullanıcıların tercihlerini dikkate alarak yeni bir özellik sunmuştur. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarını sesli komutlarla kontrol etmesine izin veriyor. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarını sadece el hareketleriyle değil, sesli komutlarla da kontrol edebilmelerine izin veriyor. Kullanıcılar, cep telefonlarının değerini artıran özellikleri tercih ediyorlar. Bu tercihler, üreticilerin yeni özellikler sunmasına neden oluyor. Üreticiler, cep telefonlarının değerini artırmak için, yeni özellikler sunuyorlar. Kullanıcılar, bu özellikleri tercih ediyorlar. Bu tercihler, üreticilerin cep telefonlarının değerini artırmasına neden oluyor. Cep telefonlarının değerleri, piyasa değerleri ile ilişkilidir. Piyasa değerleri, cep telefonlarının satış fiyatları ile ilişkilidir. Bir cep telefonunun piyasa değeri, cep telefonunun satış fiyatı ile ilişkilidir. Bir cep telefonunun piyasa değeri, cep telefonunun satış fiyatı ile ilişkilidir. Bir cep telefonunun piyasa değeri, cep telefonunun satış fiyatı ile ilişkilidir. Cep telefonları üretildiği ülkenin üretim maliyetleri dikkate alınarak fiyatlanır.Telefon kayıt harcı ülkemizde çok yüksektir. İhrac edilen ürünlere nakliye ,gümrük gibi ek maliyetler fiyata yansır .

Görsel Yok

Telefonum suya düştü .

24/03/2023 Mert_Egitim 0

Telefonum suya düştü… Öncelikle bir internet efsanesi olan pirince yatırmak,saç kurutma makinesi gibi saçmalıklar dan uzak durmalısınız. Sıvı hasarı (sıvı temas)çok önemli bir konudur.Birçok yeni akıllı telefonda yaygın bir sorundur. Yeni iPhone 14 Pro gibi daha yeni akıllı telefonların su geçirmezlik özellikleri nedeniyle, birçok kişi telefonlarını banyoda, duşta ve su yakınında kullanmakta kendini güvende hissediyor. Telefonunuz ilk kez ıslanandığında ve kullanım sırasında su geçirmez contalar yırtılana kadar bu genellikle geçerli bir özellik .Eğer eğilme bükülme olmuşsa  su telefona zarar vermeye başlar. Su veya sıvı temas için suya ,çorbaya,havuza düşmesi gerekmez.Cebimizde iken elimizdeki rutubet,havadaki nem ilerleyen zamanlarda birikim yapar.Su veya sıvı telefonunuzun pilinden şarj bağlantı noktasına ve ekrana kadar her şeyi etkileyebilir. Bu da tamir edilmesinin maliyetli olabileceği anlamına gelir. Su veya nem, telefonun iç mekanizmalarından herhangi birine zarar verirse veya aşındırırsa daha da kötü olabilir. Korozyon telefonunuzun açılmamasına neden olabilir . Telefonunuz kuruyken bile aniden arızalanmaya veya kapanmaya başlarsa, telefonunuzun zaten içten içe rutubet kaptığı anlamına gelir. Bu nedenle, bunun gibi bir felaketi önlemenin en iyi yolu, telefonunuzu sudan uzak tutmaktır . Ilansa bile, en kısa sürede kapattığınızdan (veya kapatamıyorsanız yeniden başlatmaya zorlaadığınızdan) emin olun. Daha fazla sıvı hasarını önlemek mümkündür. Bahsedebileceğim iyi bir ipucu; bir ekranın sıvı hasarının genellikle sudan zarar görmüş bir bataryadan daha az kötü olabileceğidir.Çünkü sıvı bataryaya zarar verebilir. Şişmesine ve patlamasına neden olabilir .Ancak ekranda yalnızca sıvı hasarı varsa telefon çalışır fakat ekrana görüntü gelmez ! Cep telefonu teknisyeniniz olsaydım, önce pili sökmenizi tavsiye ederdim. Ancak bazı telefonların bataryasını(pilini) sökmek bile ustalık gerektirir. Bu yapıldıktan sonra; telefonun ekranı yeniden yerleştirilebilir ve gayet iyi çalışmalıdır – ve umarız tekrar su geçirmezliği devam eder. Aynı şey, farklı bir telefondaki şarj bağlantı noktası için de söylenebilir!Peki, şarj portunun değiştirilmesi biraz daha derinlemesine olacak. Şarj bağlantı noktası paslanabilir . Bu da kablolu bir şarj cihazına sığmasını çok zorlaştırır .Şarjın çalışmamasına neden olur. Şarj cihazı şarj portuna uymuyorsa, şarj portunun su ile aşınmış olduğu anlamına gelir. Farklı türde şarj bağlantı noktaları da vardır.Pixel 6’daki şarj bağlantı noktası gibi bazıları manyetiktir.USB-C ve Lightning kabloları gibi diğerleri daha gelenekseldir. Oldukça karmaşık olabileceğinden, bunu bir profesyonele yaptırmak iyidir. Cep telefonu tamir kursu size yeni bir meslek kazandırır. Lütfen arayınız.

Görsel Yok

Cep Telefonu Ekran Değiştirme nasıl yapılır?

22/03/2023 Mert_Egitim 0

Phone Screen Replacement   Cep Telefonu Ekran Değiştirme nasıl yapılır?: Cep telefonları artık günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Ancak, kazara düşürdüğümüzde veya darbe aldığında ekranı kırılabilir ve bir ekran değiştirme işlemi gerekebilir. Bu makalede, cep telefonu ekran değiştirme işlemini adım adım açıklayarak, hangi araçların gerektiğini ve hangi telefon modellerinde ekran değiştirme işleminin daha kolay veya zor olduğunu belirteceğim. Hangi araçlara ihtiyacımız var? Cep telefonu ekran değiştirme işlemi için gereken temel araçlar şunlardır: Yeni bir ekran Cep telefonu açma aracı Tornavida seti Isıtma tabancası İş eldivenleri ve gözlükleri Ekran değiştirme adımları İşe başlamadan önce, telefonunuzun modeline göre doğru ekranı satın almanız gerekir. Ayrıca, telefonunuzun garantisi varsa, ekran değiştirme işleminin garantiyi geçersiz kılacağını unutmayın. Yine de, telefonunuzun garantisi yoksa veya garantinin dışında kalan bir sorun ise işleme başlayabilirsiniz. Adım 1: Telefonu kapatın ve sim kartı çıkarın. Adım 2: Cep telefonu açma aracını kullanarak telefonun arka kapağını ve bataryasını çıkarın. Adım 3: Tornavida setiyle, telefonun vidalarını çıkarın ve ekranın bağlı olduğu kablo bağlantılarını ayırın. Adım 4: Isıtma tabancası  ile ekranın etrafını ısıtın. Bu, ekranın yapıştırıcıları kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Adım 5: Cep telefonu açma aracı ile ekranı yavaşça kaldırın ve telefonunuzdan çıkarın. Adım 6: Yeni ekranınızı alın ve telefonunuzdaki bağlantı noktalarına uyacak şekilde yerleştirin. Adım 7: Kablo konektörlerini bağlayın, vidaları geri takın ve telefonunuzu tekrar kaplayan arka kapağı ve bataryayı takın. Adım 8: Telefonunuzu açın ve yeni ekranınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hangi telefon modellerinde ekran değiştirme işlemi daha kolay veya zor? Ekran değiştirme işlemi her telefon modelinde farklılık gösterir. Bazı telefon modellerinde ekran değiştirme işlemi daha kolay ve basittir, bazıları ise daha zorlu bir işlemdir. Örneğin, Samsung Galaxy serisi gibi bazı telefon modellerinde, ekran değiştirme işlemi oldukça zor ve risklidir.İphone 6 7 8 ekranlarını değiştirmek ise nispeten kolaydır. Cep telefonu tamiri öğrenmek için kursumuza katılın.